5 iunie 2010

Bucharest Classic Car Show 10-13 Iunie

INVITATIE

World Trade Center Bucuresti si Clubul Vehiculelor de Epoca organizeaza in perioada 10 – 13 Iunie 2010 la World Trade Center – Piata Montreal nr. 10, Bucuresti, editia inaugurala a unui eveniment special – “Bucharest Classic Car Show“, manifestare care isi propune sa prezinte cunoscatorilor in domeniu si publicului larg peste 50 de modele de automobile de epoca aflate in colectii particulare si sa reuneasca principalele cluburi de specialitate, firme de restaurare auto si colectionari.

Programul cadru

Miercuri, 09 iunie – pregatirea expozitiei introducerea exponatelor pe amplasamente
Joi, 10 iunie ora 12.00 deschidere expozitiei; ora 18.30 deschiderea oficiala
Vineri, 11 iunie – program expozitie intre orele 10 si 18.
Sambata 12 iunie  ora 12,  parada oficiala, expo intre orele 10 si 18.
Duminica 13 iunie expozitie intre orele 10 si 16.

Spatiul de expunere este cupola World Trade Plaza aflata la interiorul World Trade Center, dar si parcajul din fata intrarii World Trade Center. Reprezentantii institutiei organizatoare au selectionat modelele destinate expunerii la interior.

Daca doriti sa participati sambata in cadrul paradei si expozitiei exterioare – intrarea in World Trade Center puteti lua legatura cu reprezentantii CVE: Nicu Apostol (tel  0721.275.464) sau Mircea Ursache.

Persoanele care nu expun vehicule de epoca dar vor veni la expozitie / parada cu un astfel de vehicul va avea la dispozitie un loc in parcajul Hotelului Pullman ce face corp comun cu WTC. Pentru Dvs. s-au rezervat 20 locuri .

Va invitam sa participati la acest eveniment de referinta pentru clubul nostru cat si pentru toti pasionatii de masini de epoca. Momentele principale in care dorim sa fim alaturi sunt deschiderea oficiala si parada oficiala cu un numar cat mai mare de vehicule. Asteptam confirmarea Dvs.!